چهارشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۸
خانه / اخبار و مقالات / اخبار / ساخت بزرگترین مسجد در ترکیه

ساخت بزرگترین مسجد در ترکیه

106406_982ترکیه ساخت بزرگترین مسجد کشور را در استانبول آغاز کرده است و این مسجد سال ۲۰۱۶ میلادی افتتاح می شود. این مسجد دارای پارکینگی به ظرفیت ۳۵۰۰ خودرو خواهد بود.

عملیات ساخت بزرگترین مسجد ترکیه در شهر استانبول همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود که این مسجد ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی افتتاح شود.

ارگین کولنک، رئیس جمعیت مساجد استانبول گفت: تاکنون ۶۰ درصد از مراحل ساخت مسجد انجام شده است. وی افزود: مساحت کلی مسجد به ۱۵ هزار متر مربع می رسد و برای ۳۷ هزار نمازگزار ظرفیت دارد. این مسجد دارای ۶ مناره است که چهار مناره آن به  طول ۱/۱۰۷ متر و دو مناره آن به طول ۹۰ متر خواهد بود و ارتفاع گنبد آن، ۷۲ متر و قطر آن ۳۴ متر خواهد بود.

رئیس جمعیت مساجد استانبول تصریح کرد: در کنار مسجد، موزه ترکیه به مساحت ۱۱ هزار متر مربع، نمایشگاه هنری به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر، کتابخانه به مساحت سه هزار متر و پارکینگ به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر در حال ساخت است.

طرح ساخت مسجد از سوی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه ارائه شده است. ساخت مسجد، نزدیک به ۱۵۰ میلیون لیره ترکیه هزینه در برخواهد داشت. باهار میزراک و هایری گل توتو، دو مهندس معماری طرح ساخت مسجد را طراحی کرده اند.

این مسجد مکانی خاص برای معلولان و بالکنی بزرگ خواهد داشت که بازدید کنندگان می توانند نمازگزاران را هنگام نماز ببینند. این مسجد در مکانی مرتفع در حال بناست تا از بیشتر شهرهای ترکیه مناره های آن پیدا شود.

لینک منبع عربی : الالوکه

درباره‌ی ع. رشیدی

حتما ببینید

بزرگ‌ترین مسجد ترکیه در رمضان ۱۳۹۶ ه.ش افتتاح می‌شود

به نقل از پایگاه خبری «Daily Sabah»، مسجد چاملیجا، بزرگ‌ترین مسجدی که تاکنون در ترکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *